Įmonės kodas 305069302
Vadovas Valdas Kančauskas

Eitminų g. 15
LT-12131 Vilnius

+370 610 21938
angelusodai@gmail.com

Search

Trumpai Apie Projektą

Siekiama skatinti neįgalių žmonių integraciją į visuomenę ir atverti jiems vartus į pasaulį, bei padėti save realizuoti, tuo pačiu skatinant skaitmeninės kultūros vystymą edukaciniams bei kūrybinių industrijų plėtros tikslams, kartu plėtojant visuomenės informacinę kompetenciją bei skatinant visuomenę siekti naujų žinių ir jų pritaikymo galimybių. Tačiau pagrindinis tikslas – parodyti visuomenei, kad šie vaikai gali labai daug, neatsižvelgiant į jų negalią, jie – gali būti svarbūs įdomūs ir reikalingi, nešti pridėtinę vertę. Meninėmis veiklomis siekiama plačiau supažindinti mokinius, turinčius didelę ir labai didelę protinę ir fizinę negalią su vektoriniu grafiniu piešimu ir fotografijų apdirbimo galimybėmis naudojant vektorinės tapybos techniką. Kūrybos proceso metu mokiniai supranta, kad piešimas kompiuteriu – procesas, kurio metu kantriai ieškoma tos vienintelės nuotaikos, spalvos, o nutapyta akimirka, verta amžinybės: su mintimi, nuotaika, būsena, idėja, tuo vieninteliu žaismingu spalvų deriniu. (Suvokia, kad piešimas kompiuteriu gali tapti išties įspūdingu ir stebinti visuomenę.) Veiklų metu ypatingų poreikių mokiniai lavina savo gebėjimą mąstyti vizualiai, matyti sąsajas tarp reiškinių, jausti atstumą, spalvas ir formą, suvokti savo jausmus ir emocijas ir atvaizduoti jas redaguotu fotografiniu vaizdu ar piešiniu; susipažįsta su vektorinio tapymo ir fotografijos sąsajų galimybėmis, įvairiomis vektorinio piešimo išraiškos priemonėmis, tampa atidesni ir jautresni juos supančiam pasauliui. Keičiasi požiūris į supančią vaizdinių įvairovę. Vaikai atranda galimybę tuos vaizdinius ,,pagauti” savo darbeliuose. Kūrybiškumas yra esminis gebėjimas, kurį svarbu ugdyti nuo mažų dienų ir vaikams su negalia. Tai padės užauginti spalvingą, kūrybingą, pastabią ir ryškią asmenybę. Per fotografiją ir vektorinio piešimo meną ypatingų kūrinių autoriai mokosi išreikšti savo pastebėjimus ir išgyvenimus, atsiskleidžia kaip kūrybingos asmenybės ir parodo savo individualumą, plačiau supažįsta su informacinėmis technologijomis ir jų teikiamomis galimybėmis.

Į vektorinės tapybos kūrybos procesą įtraukus vaikus iš bendrojo lavinimo mokyklų, profesionalius dailininkus, siekiama, kad kūrybinio bendradarbiavimo metu pažintų vieni kitus, keistų savo ir visuomenės požiūrį į negalią, išsivaduotų nuo prietarų ir neteisingų nuostatų bei priimtų vieni kitus tokius kokie jie yra, neatstumiant,  ištiesiant pagalbos ir draugiškumo ranką.

Projekto Naujoviškumas.

Informacinių technologijų taikymas lavinant ypatingus vaikus jau tapo neatsiejama švietimo proceso dalimi, tačiau mūsų vektorinės tapybos technika tapyti kūriniai unikalūs. Teko ieškoti analogų Europoje. Nebuvo surasta, kad šita meno rūšis būtų naudojama ypatingų vaikų ugdyme ir pridėtinės vertės kūrime, o ypatingų vaikų piešinių perkėlimas ant didelio formato vėliavinės drobės, aitvaro –  unikalus paveikslų demonstravimo būdas visame pasaulyje, aplamai neturintis analogų.  Vaikų kūriniai perkelti ant vėliavos – aitvaro gali būti net iki 300 kvadratinių metrų dydžio ir yra keliami į dangų su specialių vėjo aitvaru net iki 400 – 600 metrų aukščio ir ten gali būti eksponuojami 4 – 8 valandas.

Mūsų projekto išskirtinumą parodo žmonių reakcijos parodose, LR prezidentės Dalios Grybauskaitės dėmesys (įteiktas vaikų su negalia vektorinės tapybos darbas LR Prezidentei ) , žiniasklaidos parama ir viešinimas, verslo atstovų, visuomenininkų dėmesys, suteiktas leidimas iš Vadovybės apsaugos departamento pakelti piešinį į dangų per Popiežiaus vizitą Kaune ir Vilniuje matant daugiau kaip 100 000 žmonių iš visos  Lietuvos ir užsienio. Pastaraisiais metais buvo surengtos net 12 parodų. Šiuo metu mūsų darbai eksponuojami jau 22 mėnesius šalies įvairiose erdvėse. ( ŠMM, SADM, Vilniaus miesto savivaldybėje, VU Tarptautinėje verslo mokykloje, Bernardinų bažnyčioje, Vilniuje, Jungtinių Amerikos Valstijų Ambasadoje, Vilniuje, Kauno ,,Žalgirio” arenoje, nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, Vilniuje, Medininkų pilyje, Santaros klinikose, Vilniuje, Kauno klinikų, Vaikų ligų klinikose ir t. t. 2020 – 2021 metais jau ruošiama vektorinių darbų keliaujanti paroda Izraelyje, Suomijoje, Danijoje, Norvegijoje. Renkamos lėšos išskirtiniam projektui „Laimės aitvaras- prestižinė Laimės dovana”, (Laimės aitvaro, kuris jau perskrido visą Lietuvą, kilo Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje ir per Popiežiaus vizitą Lietuvoje) gabaliukas unikalioje, profesionalių dailininkų sukurtoje, dėžutėje, bus įteikiamas už ypatingus nuopelnus Lietuvoje ir užsienyje – diplomatams, užsienio šalių Prezidentams, meno atstovams, nusipelniusiems Lietuvai visuomenės veikėjams, mecenatams, kaip laimę ir sėkmę atnešanti ypatinga, ypatingų vaikų kurta, dovana. Birželio mėn. Nidoje derinamas išskirtinis reginys, neturintis analogų pasaulyje, skirtas Tarptautinei Vaikų gynimo dienai – ,,Laimės angelai danguje”. Akcijos Nidoje metu, bus keliami į dangų vaikų nutapyti vektorinės tapybos kūriniai perkelti ant specialaus vėliavinio audinio. Iki vasaros planuojama surinkti lėšas, kad būtų galima atspausdinti ir pakelti į dangų 10 -12 vėliavų – Laimės aitvarų. Į pasaulio paveldą įtraukto, unikalaus grožio Lietuvos miestelio danguje, plevėsuos ypatingų vaikų tapyti vektoriniai piešiniai – 70 ir daugiau kvadratinių metrų dydžio. Pasitelksime visą Lietuvos ir užsienio žiniasklaidą mūsų šalies garsinimui visame pasaulyje. (Bus informuojami pagrindiniai užsienio šalių el. žiniasklaidos portalai). Parodos danguje metu, vyks labdaros renginys – koncertas.  Transliacijos metu, bus renkamos lėšos šeimoms auginančioms vaikus su negalia – būtiniausiems ypatingų vaikų poreikiams patenkinti ir meno terapijos užsiėmimams, skirtiems – ypatingiems,  gabiems vaikams, samdant žinomus dalininkus, muzikantus, rašytojus, finansuoti.

Atlikti Projekto Parengiamieji Darbai.

Visi ypatingų vaikų vektorinės tapybos kūriniai yra tapomi specialia vektorinės tapybos programa. Kartą per savaitę vaikai prie kompiuterių specialia „taškavimo“ ir ,,tapymo“ technika pradeda lieti savo fantaziją. Tūkstančiai suderintų spalvų taškelių virsta pačiais įvairiausiais vaikų sugalvotais vaizdais. Tai procesas reikalaujantis didžiulio susikaupimo, kruopštumo, kantrybės, kurios neturėtų ir daugelis vaikų be negalios. Darbai gimsta per 2-9 mėnesius. Kūrinys užbaigiamas per 20 – 60 ir daugiau valandų. Jaunieji menininkai fantastiški, neįtikėtini! Kiekvienas iš jų, mūsų pasaulį mato skirtingai ir kitaip nei mes. Tapybos darbai stebina, žavi, pribloškia menine raiška ir fantazija. Kompiuteriu nutapyti kūriniai paverčiami didelės raiškos fotografijomis, kurios atspausdinamos ant muziejinės kokybės, didelio formato drobės. Kūriniai tampa pribloškiančios spalvų gamos paveikslais. (Paprasta tapymo technika tokios spalvų gamos išgauti nėra galimybės. Tai irgi suteikia mūsų kūriniams išskirtinumo ir unikalumo). Po perkėlimo ant drobės, paveikslai yra pritvirtinami ant porėmių ir nulakuojami specialiu laku, kuris apsaugo kūrinius nuo blukimo, paryškina ir leidžia nuo jų valyti dulkes, nebijant sugadinimo. Tapybos darbus iškart galima kabinti ant sienos arba, esant poreikiui, juos įrėminti. Atspausdinti paveikslai net turi ,,tikro” tapymo faktūrą ir iškilimus, būdingus ,,gyvam” tapymui, kuriuos galima pajausti braukiant pirštu. Daugelis parodų lankytojų stebisi, kaip įmanoma išgauti tokius, realiai tapybai prilygstančius, vektorinės tapybos kūrinius, kurie tikimės nustebins begalę žmonių visame pasaulyje, atneš vaikams džiaugsmą, leis pasijausti svarbiems ir reikalingiems, padės pakeisti ypatingų vaikų gyvenimus ir atneš jiems pridėtinę vertę.

Projekto Poveikis Tikslinei Grupei.

Lankydami vektorinės tapybos ir meniškumo ugdymo užsiėmimus, ypatingi mokiniai lavina gebėjimą mąstyti vizualiai, matyti sąsajas tarp reiškinių, jausti atstumą, spalvas ir formas, suvokti savo jausmus ir emocijas ir geba atvaizduoti tai redaguotu fotografiniu vaizdu ar piešiniu; susipažįsta su vektorinio tapymo ir fotografijos sąsajų galimybėmis, įvairiomis vektorinio piešimo išraiškos priemonėmis, tampa atidesni ir jautresni juos supančiam pasauliui. Keičiasi ypatingų vaikų požiūris į supančią vaizdinių įvairovę. Lavinamas dėmesingumas, kūrybiškumas, fantazija, kantrybė. Mokosi siekti tikslo, įveikti kylančius sunkumus, kuria pridėtinę vertę. Vaikų nutapyti paveikslai, kaip taikomosios dailės vektorinės tapybos kūriniai, gali puošti viešbučius, ofisus, viešas erdves (kaip plakatai), privačių asmenų namus, kilti į dangų kaip piešiniai aitvarai viešuose renginiuose, kaip pagrindiniai bet kokios šventės akcentai. Siekiant atnešti pridėtinę vertę ypatingiems darbų autoriams, už rėmėjų lėšas, sukurtas šis internetinis puslapis – galerija, kurio pagalba tikimės parduoti ypatingus, unikalius vaikų kūrinius šalyje ir visame pasaulyje. Būsimos parodos ir pristatymai Lietuvoje ir pasaulyje, mums padės pasiekti labai daug jautrių, šiltų žmonių širdžių, bei parodyti jaunuosius kūrėjus, kaip pilnaverčius visuomenės atstovus, kurie savo meniniais gebėjimais gali net lenkti daugelį iš mūsų ir garsinti mūsų šalį.

Koks Jausmas Apėmė Jaunuosius Kūrėjus?

Jaunieji kūrėjai, dėl ypatingų mąstymo procesų, negali pilnai suvokti savo pasiekimų dydžio, bet yra labai laimingi ir motyvuoti. Jie labai džiaugiasi, kad pardavus jų kūrinius jau gali kartu su visais, Vektorinės tapybos veiklas lankančiais nariais, keliauti, pažinti, džiaugtis gyvenimu, jaustis svarbiais, matomais ir reikalingais.

Ypatingi vaikai meniškumo ugdymo veiklose mokosi ir fotografijos paslapčių. Čia irgi daug gražių pasiekimų, kurie netolimoje ateityje pavirs į naujas parodas. Vaikai fotografuoja mano paskolintais fotoaparatais parvykę į namus ir mokykloje.  Jaunieji menininkai užsidegę fotografuoja net vykdami į mokyklą mokykliniu autobusiuku. Vėliau fotografijas redaguoja su nesudėtingomis nemokomomis foto redagavimo programomis, naudodami kompiuterį. Mokiniai dalyvauja miesto ir respublikiniuose foto konkursuose bei akcijose. Vaikai svajoja apie profesionalų droną, kad galėtų užfiksuoti dar įspūdingesnius Lietuvos kraštovaizdžius. Tikimės, kad parodų metu ir mūsų internetinėje galerijoje parduoti darbai, atrasti rėmėjai, mums padės išpildyti daugelį vaikų – angelų svajonių, kurios yra labai mažos ir tuo pačiu labai didelės patiems svajotojams.