Įmonės kodas 305069302
Vadovas Valdas Kančauskas

Eitminų g. 15
LT-12131 Vilnius

+370 610 21938
angelusodai@gmail.com

Search

Veiklų Aprašymas

Vedamose unikaliuose vektorinės tapybos užsiėmimuose visada vyrauja ypač gera, saugi, pozityvi emocinė aplinka. Pavyksta suderinti grupinį ir individualų darbą. Individualiai ir tinkamai parinktos papildomos užduotys, bei individualiai pritaikomos meninės raiškos priemonės kiekvienam kūrėjui padeda pasiekti išskirtinių kūrybinių rezultatų. Kai kurie mokiniai veiklose dalyvauja jau ne vienerius metus. Meniškumo ugdymo užsiėmimuose naudojama kiek įmanoma daugiau ir įvairesnių vaizdinių priemonių, papildomų, kūrybiškumą auginančių, užduočių. Vyrauja geri bendravimo ir bendradarbiavimo santykiai tarp veiklas lankančių mokinių, veiklų vadovo ir mokinių. Bendravimas ir bendradarbiavimas pagrįstas tarpusavio pagarba bei geranoriškumu. Bendraujama su mokiniu, gerbiant jį  kaip asmenybę. Kiekvienas užsiėmimas kupinas šilumos ir šypsenų – kaip mažas spektaklis, o veiklų vadovas – kaip puikus aktorius.  Vektorinio tapymo ir meniškumo ugdymo veiklas pasirinkę mokiniai į vadovą kreipiasi vardu. Kiekvienoje veikloje vaikas yra girdimas ir matomas. Ypatingas dėmesys kreipiamas į vaiko emocinę savijautą. Naujų kūrybinių idėjų ieškoma ir neformaliose erdvėse: autobusų stotyje, parduotuvėje, miške, parke, paupyje, muziejuje, parodose, kelionėse ir  t.t.

Ar Ugdyme Naudojate Technologijas?

Unikali vektorinės tapybos technika naudojama matematikos, istorijos, gimtosios kalbos, informacinių technologijų integruotose užsiėmimuose. Bendradarbiaujama ir su kitų mokomųjų dalykų mokytojais – geografijos, dailės. Kiekvieną savaitę vedamos integruotos pamokos su paminėtais mokomaisiais dalykais. Vektorinės tapybos technikos pagalba mokiniai piešia, spalvina, rašo, spendžia loginius – vaizdinius uždavinius, montuoja, atlieka užduotis pagal pamokų numatytą planą. Tai padeda mokiniams geriau įsisavinti mokomąją medžiagą, pamokos tampa žaismingomis ir laukiamomis. Naudojamos interaktyvios lentos, planšetės, vyksta bendros pamokos – vaizdo konferencijos, su kitomis panašaus pobūdžio mokyklomis. Naudojami mobilūs mokinių telefonai atliekant užduotis, ieškant papildomos, pamokos turinį praplečiančios medžiagos ir fotografuojant atliktas užduotis, kurias reikia įsiminti ar ateityje panaudoti kaip priminimą. Naudojamos video kameros. Kuriami situaciniai filmukai padedantys mokiniams atsikratyti drovumo ir išreikšti savo meninius, kūrybinius vaidybinius gebėjimus, išsakyti savo poziciją. Naudojami fotoaparatai, kurių pagalba vaikai vykdo įvairius projektus – gamtos fotografavimo, portretų, akimirkų, namų aplinkos fiksavimo ir t.t.

Kokie Vektorinės Tapybos Veiklas Lankančių Jaunųjų Menininkų Pasiekimai?

2019 metais surengtos vaikų vektorinės tapybos unikalių kūrinių parodos – Jungtinėse Amerikos Valstijose – Detroite ir Lietuvių Dailės Muziejuje – galerijoje „Siela” – Čikagoje, Klivlende. Jau planuojama  paroda ir Los Andžele.

Šiais metais, Kaune, surengta Kauno klinikų Vaikų ligų klinikose vektorinės tapybos kūrinių, tapytų ypatingų vaikų, paroda – renginys kurio metų, menines veiklas lankantys jaunieji tapytojai, kartu su vaikais besigydančiais vaikų klinikose, piešė ant Laimės aitvarų bei kartu su mūsų didžiuoju Laimės aitvaru, juos pakėlė į dangų. Renginyje dalyvavo ir pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė F. Kukliansky, Kauno klinikų ir Vaikų ligų klinikų vadovai, Lietuvoje žinomi visuomenininkai, garbingi Kauno savivaldybės, Kauno miesto švietimo, verslo atstovai. Didžiulė garbė, kad tai tapo pirmuoju šalies pirmosios ponios Dianos Nausėdienės asmeniniu visuomeniniu vizitu.

2019 metais surengta išskirtinė ypatingų menininkų ir mokinių iš bendrojo lavinimo mokyklų integruota paroda Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoje, Vilniuje, kurioje dalyvavo visi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados aukščiausi diplomatiniai atstovai, Lietuvoje gerai žinomi meno atstovai, savivaldybės atstovai, verslininkai. Menines veiklas lankantiems ypatingiems autoriams parodė didžiulę pagarbą ir dėmesį atvykęs į parodos atidarymą net pats Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus. Po iškilmingo parodos atidarymo  įvyko ir tapybos darbų labdaros aukcionas, kurio metu Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados, Vilniuje bendruomenės atstovai ir diplomatai nupirko net septyniolika iš dvidešimties parodoje eksponuotų unikalių paveikslų.

Per mažiau negu du metus buvo surengta vienuolika vaikų parodų. Šiuo metu išskirtiniai vektorinės tapybos kūriniai eksponuojami  jau dvidešimt  mėnesių įvairiose Lietuvos prestižinėse meno ir visuomeninėse erdvėse. ( Darbai eksponuoti – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje,  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, VU Tarptautinėje verslo mokykloje, Vilniuje, Bernardinų bažnyčioje, Vilniuje, Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, Vilniuje, Santaros klinikose, Vilniuje,  Medininkų pilyje, Kauno ,,Žalgirio” arenoje ir t. t.

Vaikų kurtas piešinys – Laimės aitvaras, perkeltas ant 70 kvadratinių metrų dydžio vėliavos – jau žinomas visoje šalyje, Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje. Jį matė pakeltą aukštai danguje per įvarius didelius renginius, festivalius, socialines. labdaros akcijas, laivų regatas, sportines,  miestų šventes, renginių atidarymo šventes, muges, koncertus – daugiau negu 300 000 žmonių bei svarbių Lietuvos ir  pasaulio politikos, mokslo,  kultūros,  meno visuomenės atstovų.  2019 metais, gavus oficialų Vadovybės Apsaugos Departamento leidimą, Laimės aitvaras kilo, net per Šventojo Sosto vadovo, Romos popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, šventų  mišių Kauno santakoje metu ir Vilniuje,  Lukiškių aikštėje, garbiam svečiui lankant Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, įkurtą buvusiame KGB kalėjime, Lukiškių aikštėje.

2020 metais ,,Laimės aitvaro iš Angelų sodų” projekto kūrinys ,,Angelas” galimai kils per Amerikos lietuvių Šokių šventę, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Netolimoje perspektyvoje planuojamos ypatingų vektorinės tapybos darbų parodos Izraelyje, Suomijoje, Danijoje, Norvegijoje. Kartu su žinomais dailininkais jau kuriami nauji  ,,Laimės  Angelo iš Angelų sodų” nacionalinio projekto kūriniai – aitvarai. Planuojama sukurti 10 -12 kūrinių, kurių kiekvienas pavirs net 70  kvadratinių metrų dydžio Laimės aitvaru – vėliava. Birželio 1 dieną, Nidoje ruošiama unikali visame pasaulyje, paroda danguje – skirta Pasaulinei Vaikų gynimo dienai paminėti. Renginį finansuos Vektorinės tapybos meninių veiklų vadovo Valdo Kančausko įkurta nepelno siekianti  įmonė VšĮ ,,Angelų sodai” ir įmonės partneriai – verslo atstovai iš visos Lietuvos ir užsienio. Kėlimo metu numatomas ir labdaros renginys – koncertas į kurį bus kviečiamos atvykti šeimos ir  tėvai su ypatingais vaikais. Renginio metu galimai vyks gyva televizinė transliacija Lietuvai ir visam pasauliui, nes tai – unikalus renginys – paroda, neturinti analogų visame pasaulyje.

2019 metais, kartu su labdaros ir paramos fondu ,,Algojimas”, tapome pirmojo garbingo nacionalinio Lietuvos GALIOS apdovanojimų renginio partneriais. Renginio erdvę – nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, Vilniuje nuspalvino, pirmas, jau nutapytas socialinio – meninio projekto kūrinys ,,Angelas” – kartu, pieštas profesionalaus, žinomo Lietuvoje grafiko – Andriaus Seselsko ir meninius Vektorinės tapybos užsiėmimus lankančios mergaitės Evelinos,  kūrinys. Visi garbaus, bendro renginio apdovanojimų diplomai ir plakatai pasipuošė vaikų tapytu ,,Angelu”.

Renkamos lėšos išskirtiniam nacionaliniam projektui  „Laimės dovana“. Vaikų kūrinys taps prestižine Laimės dovana.  Laimės aitvaro, kuris jau perskrido visą Lietuvą, kilo Latvijoje, JK ir per Romos Popiežiaus vizitą Lietuvoje – gabaliukas, unikalioje,  riboto tiražo, meniškoje dėžutėje, bus įteikiamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos ir užsienio diplomatams, užsienio šalių Prezidentams, nusipelniusiems Lietuvai visuomenės, meno, švietimo veikėjams, mecenatams, kaip laimę ir sėkmę atnešanti, vienintelė tokia – ypatinga, ypatingų vaikų kurta, dovana.

Jau kuriama, suradus rėmėjų lėšų, profesionali internetinė parduotuvė, kurioje be ypatingų vaikų veiklų viešinimo, žmonės iš viso pasaulio galės paremti gabius vaikus – nupirkdami  jų vektorinės tapybos kūrinius – perkeltus ant drobės, puodelių, marškinėlių, džemperių maišelių, patalynės komplektų, mobiliųjų telefonų, planšečių dėkliukų, keramikinių plytelių ir t.t.

Inovatyviųjų kompiuterinių technologijų taikymas, lavinant ypatingų vaikų meniškumą

Inovatyviomis meninėmis veiklomis siekiama skatinti neįgalių žmonių integraciją į visuomenę  ir atverti jiems vartus į pasaulį, bei padėti save realizuoti, tuo pačiu skatinant skaitmeninės kultūros vystymą edukaciniams bei kūrybinių industrijų plėtros tikslams, kartu plėtojant visuomenės informacinę kompetenciją bei skatinant visuomenę siekti naujų žinių ir jų pritaikymo galimybių. Tačiau pagrindinis tikslas – parodyti visuomenei, kad šie vaikai gali labai daug, neatsižvelgiant į negalią, jie – gali būti svarbūs įdomūs ir reikalingi, nešti visuomenei pridėtinę vertę, kuri ypatingiems menininkams pavirs kelionėmis, edukacinėmis – kūrybinėmis išvykomis, renginių, parodų lankymais. Meninių vektorinės tapybos veiklų metu siekiama plačiau supažindinti mokinius, turinčius didelę ir labai didelę protinę ir fizinę negalią su vektoriniu – grafiniu – meniniu piešimu ir fotografijų apdirbimo galimybėmis naudojant  vektorinės tapybos techniką.  Vektorinis kūrybinis procesas – piešimas kompiuteriu –  laikas, kurio metu kantriai ieškoma tos vienintelės nuotaikos, spalvos, nutapytos  akimirkos, vertos amžinybės: su mintimi, nuotaika, būsena, idėja, tuo vieninteliu žaismingu spalvų deriniu. Veiklose siekiama auginti ypatingų vaikų supratimą, kad piešimas kompiuteriu gali tapti išties įspūdingu, unikaliu saviraiškos būdu ir stebinti visuomenę.  Specialiųjų  poreikių vaikai lavina  gebėjimą mąstyti vizualiai, matyti sąsajas tarp reiškinių, jausti atstumą, spalvas ir formą, suvokti savo jausmus ir emocijas ir atvaizduoti tai redaguotu fotografiniu vaizdu ar piešiniu; susipažįsta su vektorinio tapymo ir fotografijos sąsajų galimybėmis, įvairiomis vektorinio piešimo išraiškos priemonėmis, tampa atidesni ir jautresni juos supančiam pasauliui. Keičiasi požiūris į supančią vaizdinių įvairovę. Vaikai atranda galimybę tuos vaizdinius ,,pagauti” savo darbeliuose. Kūrybiškumas yra esminis gebėjimas, kurį svarbu ugdyti nuo mažų dienų ir vaikams su negalia. Tai padės auginti spalvingą, kūrybingą, pastabią ir ryškią asmenybę. Per fotografiją ir vektorinio piešimo meną ypatingi kūrėjai atsiskleidžia kaip kūrybingos asmenybės ir parodo savo  individualumą, bei kito, mums nepastebimo, matymo kampą.

Ar Į Ugdymą Įtraukiate Mokinių Tėvus, Socialinius Partnerius Ar Kitus Asmenis? Pakomentuokite, Kokiu Būdu Jie Yra Įtraukiami Ir Kodėl?

Visose meniškumo ugdymo ar integracinių veiklų grupėse, kuriose tenka dirbti – vyrauja abipusė pagarba visiems bendruomenės nariams, tarpusavio supratimas, geranoriškumas, tolerancija. Puikiai sekasi bendrauti ir bendradarbiauti su mokinių tėvais, kitomis šalies švietimo, socialinių paslaugų įstaigomis, Seimo, Prezidentūros, ministerijų, meno, pramogų, sporto, negalios organizacijų, verslo atstovais.

Kaip veiklų partneriai – mūsų organizuojamuose edukaciniuose renginiuose dalyvauja:  Pedagoginės psichologinės tarnybos atstovai,  Policijos komisariato atstovai, miestų ir rajonų savivaldybių atstovai, jaunųjų menininkų tėvai ir globėjai.  Vektorinės tapybos ir meniškumo ugdymo veiklas lankančių mokinių tėvai, kartu, su vaikais, vyksta į organizuotas pažintines – pramogines ekskursijas, ( pvz. Latvijojoje – Siguldą, Venspilį), renginius, parodų atidarymus. Miesto mokyklų bendruomenių atstovai dalyvauja rajoninėse ypatingų vaikų šventėse (pvz. netradicinėje dienoje ,,Laimės aitvarų diena”). Tėvai, dažnai parašo, pasidžiaugia, per socialinių tinklų komunikavimo priemones, užsuka į meninius užsiėmimus aptarti veiklių vaikų pasiekimų  ar vaikams kylančių kūrybinių iššūkių.  Į meninių veiklų renginius įtraukiami Kelmės, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų verslo atstovai, visuomenininkai, nepelno siekiančių organizacijų,  įvairių bendruomenių vadovai, fondų vadovai. Pvz. Rimanto Kaukėno paramos fondas padovanojo  jauniesiems menininkams pakvietimus į Paramos koncertą Vilniuje. Kaip savanoris pradedu bendradarbiauti su Kauno vaikų ligų klinikomis, kur mokysiu sunkiai sergančius vaikus tapyti vektorinės tapybos technika, siekdamas, kad vaikai nors trumpam užsimirštų nuo ligų sukeliamų išgyvenimų.  Šiuo metu vykdomas projektas ,,Laimės aitvaras”, kurio metu ypatingi autoriai, kartu su profesionaliais dailininkais tapo vektorinius  kūrinius – ,,Angelus”.  Pirmas nutapytas kūrinys ,,Laimę nešantis Angelas” jau perkeltas ant rekordinės 72 kvadratinių metrų dydžio specialios drobės – pirmą kartą buvo ,,pakeltas” per iškilmingą Lietuvos GALIOS apdovanojimų renginį, Vilniuje, kaip socialinė žinutė visuomenei, kad ir ypatingi vaikai gali siekti, kurti, stebinti kaip ir bet kuris iš mūsų. Projektas ,,Angelas” jau tęsiamas. Jo metu, ypatingi vaikai iš visos Lietuvos, kartu su žinomais šalies ir užsienio dailininkais, visuomenininkais, kultūros atstovais, tapys unikalia vektorinės tapybos technika bendrus kūrinius – ,,Angelus” – kurie pakils visi kartu į dangų 2020 m. birželio 1 d. Nidoje, kaip  išskirtinė paroda danguje. Projektas bus skirtas pasaulinei Vaikų gynimo dienai paminėti. Tai taps unikaliu įvykiu ir pasaulyje. Ypatingi autoriai garsins mūsų nuostabią Lietuvą visame pasaulyje.

Rengiant, ypatingų, vektorinės tapybos veiklas lankančių, jaunųjų menininkų parodas ir projektus užsienyje – labai glaudžiai bendradarbiaujama su Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės vietos lietuvių išeivių bendruomenėmis. Labai didelio palaikymo sulaukiama ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Vokietijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Japonijos diplomatinių atstovybių Lietuvoje.

Ar Dar Turite Kokių Nors Papildomų, Su Švietimu Susijusių, Veiklų, Be Tiesioginio Mokymo (Pvz.: Vedate Būrelius Neformalius Užsiėmimus, Užsiimate Ekspertine Veikla Ir Kt.)? Įvardinkite Savo Didžiausius Pasiekimus Šiose Veiklose.

Valdas Kančauskas – mokytojas vedantis neformalaus švietimo Vektorinės tapybos, fotografijos pagrindų bei meniškumo ugdymo veiklas keturiose Kelmės ir Vilniaus mokyklose. Meniškumo ugdymo vadovas siekia ne tik meninių rezultatų, bet ir kad kūrybinis bendradarbiavimas  vyktų tarp ypatingo vaiko ir vaiko iš bendrojo lavinimo mokyklos. Pagrindiniai šių meninių veiklų siekiai, kad vaikas augtų pagarbus, tolerantiškas visuomenės narys, kuris vėliau toleranciją ir pagarbą perduos savo būsimos šeimos nariams ir visuomenei.

2019 metais vyko ypatingų vaikų ir mokinių iš pagrindinių ugdymo mokyklų integracinė paroda Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoje, Vilniuje, kur buvo organizuotas ir labdaringas aukcionas, kurio metu nupirkta (JAV ambasados bendruomenės) net  17 mokinių darbų – iš 20 – ties eksponuotų. Šiuo metu  šie kūriniai  puošia minėtą ambasadą ir yra dovanojami kaip padėkos  dovanos garbingiems ambasados svečiams ir partneriams.

Surengtos unikalios, ypatingos vektorinės tapybos parodos ir pačiose Jungtinėse Amerikos Valstijose – Detroite, Čikagoje(labai garsioje ,,Sielos” galerijoje), Klivlende, kur eksponuojami net  32 ypatingų  mokinių ir mokinių iš pagrindinių mokyklų, integraciniai, unikalios vektorinės tapybos kūriniai. Šių parodų metu nupirkta 10 vektorinių kūrinių.

Valdo Kančausko meniškumo ugdymo veiklas lanko 57 mokiniai iš trijų Kelmės mokyklų. Vilniuje –  43 mokiniai,  turintys labai sunkią protinę ir fizinę negalią.

Kaip Prisidedate Integracinės Misijos Įgyvendinimo?

Per menines veiklas, ypatingi vaikai mokomi sėkmingai save realizuoti  ir lengviau priimti kylančius iššūkius. Siekiama, kad vaikai turintys fizinę ir protinę negalią, įgytų gebėjimus, padėsiančius integruotis į darbo rinką. Padėti vaikams su negalia susikurti  pridėtinę vertę ir atsiskleisti kaip kūrybingoms, inovatyvioms asmenybėms, gebėsiančioms ateityje susidoroti su visais socialiniais, ekonominiais iššūkiais ir sunkumais.

Kokią Išskirtumėte Per Praėjusius Metus Savo Inicijuotą Socialinę Iniciatyvą?

Socialinis projektas skirtas Tarptautinei Mokytojų dienai paminėti.  Projekto metu, bendradarbiaujant su visais mokyklos ypatingais mokiniais, sukurtas 4 min. trukmės filmas. Kiekvienas išskirtinis mokinys  filme ištarė tik vieną žodį. Taip buvo sumontuotas sveikinimo filmas, kurį parodė per TV3, LNK , INFO Tv žinių laidas. Socialinis filmas buvo patalpintas į beveik visus Lietuvos el. žiniasklaidos portalus. Jį peržiūrėjo daugiau kaip 185 000 žmonių Lietuvoje ir pasaulio lietuvių bendruomenėse.

2019 metais buvo organizuotos dvi edukacinės, integracinės, bendros išvykos – vaikams su negalia ir vaikams iš pagrindinių lavinimo mokyklų į Latviją (Venspilį ir Siguldą) už Jungtinių Amerikos Valstijų Ambasadoje, Vilniuje vykusio  labdaros aukciono gautą paramą. (Buvo nupirkta JAV ambasados, Vilniuje bendruomenės 17 ypatingų vaikų ir mokinių iš pagrindinių ugdymo mokyklų, integracinių vektorinės tapybos kūrinių).

2019 metais nutapytas ,,Laimės Angelo iš Angelų sodų” socialinio projekto, pirmas vektorinės tapybos kūrinys, vėliau perkeltas ant specialios, 72 kvadratinių metrų dydžio vėliavos. Tai tapo pirmuoju, projekto meniniu kūriniu, sukurtu kaip socialinė žinutė visuomenei – ypatingos mergaitės Evelinos, lankančios Vektorinės tapybos ir meniškumo ugdymo veiklas – kartu su  Lietuvos dailininkų sąjungos nariu, išskirtiniu pieštuko virtuozu, visame pasaulyje jau žinomu grafiku – Andriumi Seselsku. Vėliau, skirtingų tapymo stilių dailininkai, kartu su ypatingais jaunaisiais menininkais nutapys dar 9-10 kūrinių. (Antras bendras darbas jau kuriamas su žinomu Brazilijos grafiku, knygų iliustratoriumi.) Vėliau kūriniai perkelti ant vėliavų, vienu metu, (2020 metų vasarą)  – pakils į Nidos dangų kaip Laimės aitvarai, per VšĮ ,,Angelų sodai” organizuojamą išskirtinę šventę – parodą, skirtą paminėti Pasaulinę Vaikų su negalia dieną. Ši socialinė – meninė akcija bus unikali net tik šalyje, bet ir visame pasaulyje.

2019 metais Valdo Kančausko vadovaujama nepelno siekianti organizacija VšĮ ,,Angelų sodai” tapo  garbingo Lietuvos  ,,GALIOS” apdovanojimų renginio partneriais, rengėjais,  kartu su – labdaros ir paramos fondu  „Algojimas“ iš Vilniaus. Renginyje, organizuotame nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje,  dalyvavo ir apdovanojimus teikė  iškilūs Lietuvos ir lietuvių diasporos atstovai. Į garbaus renginio ,,dangų” pirmą kartą pakilo ir  naujasis ypatingų vaikų ir profesionalaus dailininko pieštas paveikslas – aitvaras  ,,ANGELAS”.  Integracinis tapybos kūrinys papuošė  renginio salės ekraną bei tapo  pagrindiniu akcentu perkeltu  ant nominantams teikiamų padėkų.

Kokiu Būdu Kelia Savo Kvalifikaciją Ir Kaip Dalinasi Unikalia Patirtimi?

Kaip nacionalinio projekto ,,Mokytojai Lietuvai 2018” vienas iš penkiolikos nugalėtojų, dalyvavo  10 – ties dienų edukacinėje – mokomojoje kelionėje į Suomiją, kurios metu iš pagrindų pažino visas stipriąsias, vienos pažangiausių pasaulio švietimo sistemų  puses ir dalyvavo unikalios Suomijos švietimo sistemos kūrėjų, bei Suomijos nacionalinės vertinimo sistemos kūrėjų paskaitose. Vizitas vyko valstybiniu lygmeniu, kurio  metu  Suomijos švietimo ministerija sudarė pačias geriausias sąlygas įgyti naujų, su švietimu susijusių patirčių ir naujų edukacinių metodų.

Dalyvavo ŠU Specialiosios pedagogikos katedros diskusijoje – forume ,,50 metų vardan kiekvienos vaiko sėkmės” ir skaitė pranešimą ,,Inovatyvių kompiuterinių technologijų taikymas lavinant meninius ypatingų vaikų gebėjimus”. Jurbarko r. Smalininkų technologijų ir verslo  mokykloje organizuotoje respublikinėje konferencijoje ,,Saulės vaikai”, skirtoje kitų rajonų bendrojo ugdymo mokyklų, specialiųjų mokyklų, reabilitacijos centrų, vaikų globos namų SUP turintiems mokiniams, jų tėvams, švietimo pagalbos specialistams, mokytojams ir kitiems ugdymo proceso dalyviams, dirbantiems su SUP turintiems vaikams, skaitė pranešimą ,,Meno terapijos taikymas specialiajame ugdyme. Kompiuterinis tapymas”. Kelmės specialiojoje mokykloje, atvykusiems Jurbarko r. ugdymo įstaigų specialiesiems pedagogams ir logopedams organizuotame seminare ,,Gerosios patirties sklaida: specialiųjų ugdymo(si) poreikių turinčių vaikų ugdymas Kelmės specialiojoje mokykloje” skaitė pranešimą kolegoms ir  pasidalino patirtimi apie vektorinės tapybos, fotografijos ir kompiuterinių pagrindų panaudojimo galimybes ugdant SUP mokinių kūrybiškumą.

2018 – 2019 metais skaitė pranešimus apie Suomijos švietimo sistemos pasiekimus ir suomių švietimo patirties pritaikymo galimybes mūsų švietimo sistemoje – Kelmės specialiojoje mokykloje ir dar septyniuose Kelmės miesto, rajono bendrojo lavinimo mokyklose, progimnazijose, gimnazijose, Vilniaus ,,Šilo” mokykloje, Šiaulių profesinio rengimo centre ir kitose šalies ugdymo įstaigose.  Nufilmavo savo vedamą vektorinės tapybos ir fotografijų redagavimo užsiėmimą su lavinamųjų ir specialiųjų klasių mokiniais ir filmą parodė per Valdo Kančausko vadovaujamų mokinių parodos atidarymą Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, Vilniuje, susirinkusiems Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Švedijos, Danijos šalių diplomatams, LR Seimo, LR Vyriausybės, sostinės mokyklų bendruomenių, Lietuvos žiniasklaidos, Rotary klubo atstovams. Dalyvavo tarptautiniame specialiojo ugdymo įstaigų projekte ,,Menų pasaulis 2018″ ir surengė Kelmės specialiosios mokyklos mokinių vektorinės tapybos parodas Šiaulių logopedinėje mokykloje, Telšių Naujamiesčio mokykloje, Šiaulių ,,Ringuvos” specialiojoje mokykloje, Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykloje. Dalyvavo Kelmės rajono ugdymo įstaigų 1-12 klasių mokinių kompiuterinio piešimo konkurse – virtualioje parodoje ,,Draugas šalia tavęs”, kurį organizavo  Kelmės raj. socialinių pedagogų metodinis būrelis, Kelmės r. savivaldybės suaugusiųjų mokymo centras.

Dalyvavo seminaruose, respublikinėse konferencijose ,,Saulės vaikai”, ,,Naujasis darbo kodeksas: kas keičiasi darbo santykiuose”,  ,,Motyvacija ir savimotyvacija būti  ugdytoju. Šiuolaikinio ugdytojo įvaizdžio kūrimas: įspūdis – įvaizdis – reputacija”, Tarptautinio Lietuvos Olimpinio Komiteto organizuotoje olimpinio švietimo forume seminare ,,Sportas + švietimas lygu , 21 amžiaus galimybės” Kaune, kur tobulino mokytojo profesines (ugdymo(si) aplinkų kūrimo bei profesinio tobulėjimo) ir bendrąsias (reflektavimo ir mokymosi mokytis) kompetencijas bei surengė Kelmės specialiosios mokykloje besimokančių, Vektorinės tapybos ir meniškumo ugdymo veiklas lankančių mokinių, vektorinės tapybos kūrinių parodą, seminaro metu – Žalgirio arenoje.

Bendradarbiauja su kolegomis iš visos Lietuvos ir mokyklų, kuriose dirba. Keičiasi metodine medžiaga ir inovatyviais mokymo ir mokymosi metodais. Labai stiprūs ryšiai su geriausiais, inovatyviausiais Lietuvos mokytojais atrinktais nacionaliniame projekte ,,Mokytojai Lietuvai – 2018”. Su matematikos klaipėdiete mokytoja,  dalyvavusia šiame projekte, sukūrė naują matematikos pasiekimų vertinimo sistemą.

Apie Vadovą

Vektorinės tapybos, fotografijos pagrindų ir meninio ugdymo veiklų vadovas, nacionalinių konkursų ,,Mokytojai Lietuvai – 2018″ ir ,,Herojai Tarp Mūsų – 2018″ nugalėtojas, 2014 metų Pasaulio lietuvių Dainų ir šokių šventės – Šokių dienos ,,Sodauto” video režisierius, visuomeninkas, socialinių projektų vadovas, parodų Lietuvoje ir užsienyje organizatorius, ,,Laimės aitvaro” iniciatyvos sumanytojas ir vadovas, mokytojas, laisvasis mokytojas, fotografas, socialinių filmų kūrėjas, nepelno siekiančios įmonės VšĮ ,,ANGELŲ SODAI” įkūrėjas ir vadovas Valdas Kančauskas.